H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Második alkalommal kaptak uzsonnás dobozokat a város első osztályos diákjai. Célunk ezzel a felesleges hulladék mennyiségének csökkentése. 

A dobozokat a VKSZ biztosította, kiosztásában a zöld koordinátorok segítettek

Bővebben

Egyesületünk is részt vett szeptember 13-án a Kálvin Parkban a Vadvirágos Piknik elnevezésű rendezvényen.

Színes programok, érdekességek várták az ide látogatókat.

Mi sétát vezettünk az érdeklődőknek a Berkenye tanösvényen, amely segítségével megismerhető a lakótelep élővilága.

 

BABAKO Egyesület a Fenntarthatóság MindenKOR 2019 rendezvényen

Először volt megtiszteltetésünk abban, hogy önálló faházban, pontszerző állomásként mutathattuk be a BABAKO-t.

Az idén hároméves a Fenntarthatóság mindenKOR elnevezésű program: a Séd völgyében kreatív foglalkozások, interaktív, kipróbálható eszközök, játékos tanulás és szórakoztató ismeretátadás várta a völgybe látogatókat szombaton is, míg pénteken a veszprémi általános iskolásoké volt a terep.

Az első napon szervezett iskolás csoportoknak, közel 600 gyereknek biztosítottunk programot. Volt madárbarát totó, odúfelismerő verseny, és számos ökológiai játék: 46 méter evolúció, légkörséta, ökofogócska. Szombaton családos programokkal készültünk, egész nap tartottuk a tájékoztató előadásokat, foglalkoztunk a legkisebbekkel Madárbarát Veszprémért programunkhoz kapcsolódan.

Rendezvényünket az „Éltető fény” fotópályázat, valamint a Madárbarát Veszprémért tablókészítő pályázat kiállítása és díjkiosztója kísérte.

Újdonság volt a Vetési Albert Gimnázium közösségi szolgálatos diákjainak folyamatos, kétnapos jelenléte, akik igazi programvezetőként mutatkoztak be a rendezvényen, nagyban segítve munkánkat.

Jövőre újra találkozhattok velünk!

Szűcs Attila

ALSÓ TAGOZAT

Szalai Virág – Elbújva

Bán Aladár Általános Iskola – Várpalota

I. helyezett – alsó tagozat

Balogh Borostyán – Első színek

Tasner Antal Általános Iskola, Öskü

II. helyezett – alsó tagozat

Horváth Botond – A hegyi fény

Padányi Biró Márton Római Katolikus Gimnázium, Egészségügyi Szakközépiskola, Szakiskola és Általános Iskola– Veszprém

III. helyezett – alsó tagozat

FELSŐ TAGOZAT

Hajdú Zoltán – Megcsillanó fény

Veszprémi Báthory István Sportiskolai Általános Iskola– Veszprém

I. helyezett – felső tagozat

Fábián Laura – Hidegkúti lovarda

Kossuth Lajos Általános Iskola – Veszprém

II. helyezett – felső tagozat

Petrik Bíborka - Balatoni hattyú az aranyhídon

Rózsa Úti Általános Iskola, Veszprém

III. helyezett – felső tagozat

Varga Dorottya Lili – Kereszteződések

Hriszto Botev Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola – Veszprém

különdíj – felső tagozat

KÖZÉPISKOLA

Vermes Vanda – A fény ereje

Thuri György Gimnázium – Várpalota

I. helyezett – középiskolai tagozat

Somogyi Márk – Levelek

Thuri György Gimnázium – Várpalota

II. helyezett – középiskolai tagozat

FELNŐTT

Fujszné Kőnig Zsuzsa – Fűzfői fény

Irinyi János Általános Iskola – Balatonfűzfő

I. helyezett – felnőtt kategória

Tamaskó Gábor – Szűrt fény

Kossuth Lajos Általános Iskola – Veszprém

II. helyezett – felnőtt kategória